7 spolehlivých příznaků menopauzy

Není divu, že příznaky začátku menopauzy způsobují ženám psychické nepohodlí a tím je přivádějí do rozpaků. Je důležité pochopit, že změny v těle to je nezvratný proces, jemuž se nelze vyhnout.

Faktem je ale skutečnost, že některé příznaky menopauzy mohou být způsobeny dokonce nejen začátkem přechodu, ale jinými objektivními důvody. Tedy jak si můžeme být úplně jisti, že dostavila se menopauza? Jak máme vědět, že začíná nové období života a v ženském těle začínají probíhat změny?

V tomto článku vám předkládáme 7 nejspolehlivějších příznaků nastupujícího klimakteria. Pokud máte některý z příznaků dole uvedených, měli byste konzultovat se svým lékařem. To umožňuje upřesnit diagnózu a vybrat způsob léčby menopauzy.

7 příznaků klimakteria:

1.Jeden z prvních příznaků menopauzy je poruchy menstruačního cyklu. Tento příznak není ale 100% jistý a to je důvodem k návštěvě gynekologa.

2.Návaly horka a pocení jsou další příznaky přechodu. Jsou způsobeny náhlým poklesem hladiny estrogenů v krvi.

3.Nepravidelný sexuální styk je také příznakem menopauzy. Změny v ženském těle mají vliv na fungování vnitřních orgánů. Tedy v období klimakteria dochází k vymizení vaginální sekrece jako odpovědi na sexuální vzrušení, což má za následek bolest během pohlavního styku. V tomto případě se doporučuje navštívit gynekologa a dozvědět se více o viagra pro ženy, speciálním léku na sexuální dysfunkce u žen.

4.Nadměrná podrážděnost a náhle změny nálad. Psychologové říkají, že ženu rozrušuje konec její ženské podstaty – plodnosti

5.Deprese a sklíčenost jsou společníky menopauzy. Během klimakterického období žena stále častěji přemýšlí o nevyhnutelném stárnutí.

6.Nespavost může být také příznakem přechodu. To je tím, že jim vrtají hlavou nepříjemné myšlenky, často vyskytují návaly horka a zvyšuje se tělesná teplota – to všechno má negativní vliv na spánek a nervový systém vcelku.

7.Zvýšení tělesné hmotnosti, což není tak důležitý příznak menopauzy, jako předchozí šest. Přesto pokud se stravujete normálně, ale přibýváte na váze, měli byste se poradit se svým lékařem.

Neměli byste se bát klimakteria – to je období změn v těle každé ženy. Začněte sportovat, starejte se o sebe, jezte zdravě a užívejte si života!